TRENDE

Toksin Detoksu

Toksin Detoksu – İyonik Ayak Detoksu

Toksin detoksu uygulaması, vücutta biriken toksinlerin doğal yöntemlerle ve yan etkisi olmadan atılması işlemidir. 2003'te, Kimya alanındai Nobel Ödülü, iki Amerikalı bilim adamı Peter Agre ve Roderick MacKinnon'a, hücre zarları içindeki iyonik kanal sistemi keşfinden dolayı verildi. Bu iyonik kanal sisteminde elektrik sinyali ile belli iyonların ve sıvıların hücre zardan geçmesine izin verdiği görüldü.

İşte bu iyonik kanal keşfinden mantıkla yola çıkan bu uygulama, ayak altında bulunan refleks noktalarından toksinlerin atılmasını sağlar. Ayak detoksu sonrası vücuttaki toksinlerin atılması ile birçok kişi daha zinde, daha mutlu ve daha enerjik hissettiklerini belirtirler. Uygulama Hollanda’nın sektöründeki şirketler arasında yer alan Bentlon’un D-Toxer cihazı ile uygulanmaktadır.

Vücutta toksinlerin birikmesinin en belirgin göstergelerinden bazıları aşırı yorgunluk hissi, uykusuzluk, aşırı terleme, kramp, tırnak ve saç problemleri, stres baş göstermektedir. Ayak detoksunun bize sağladığı fayda ise toksinlerin atılması ve vücudumuzdaki dengenin sağlanmasıdır.

Kaynak: https://healthandmed.com/theory-behind-ionic-detoxification-system/