TREN

Essi Franchising

Güzellik ve estetik sektöründe faaliyet göstermeye karar verdiyseniz ve başarılı olmak için ilk adımı atmak istiyorsanız Essi Güzellik ve Estetik Grubu ailesinin bir üyesi olmaya ne dersiniz? 23 yıllık deneyimin başarılı bir sonucu olan Essi Franchise ile sizi de aramızda görmek istiyoruz.

Neden Güzellik ve Estetik Sektörü?

İnsan var olmaya başladığı andan itibaren güzel görünmek için türlü çaba harcamıştır. Bunun için de ilk günden bugüne kadar güzelleşmeyi sağlayan çeşitli ilaç, kür veya teknoloji geliştirilmiştir.

Teknolojinin gelişmesi sebebiyle hızla büyüyen güzellik sektörü, günümüz Türkiye’sinde geçmişe oranla daha ön plandadır. Kadınlar ve hatta erkekler güzellik kavramının öneminin farkına varmışlar ve “güzellik marketi”nin oluşumuna katkıda bulunmuşlardır.

Biz, Essi Güzellik ve Estetik Grubu ailesi olarak yapacağınız yatırımda tüm desteğimizle riskinizi sıfıra indiriyor ve başarılı olmanızı garantiliyoruz.

Neden Essi Franchising?

Güzellik ve estetik sektörünün en köklü firmalarından biri olan Essi’yi seçerek neden başarılı olacağınızı şu şekilde sıralayabiliriz:

Büyük, köklü ve medyatik bir markanın isim avantajını kullanabilme
Planlama ve strateji geliştirme desteği
Anahtar teslim salon dizaynı ve dekorasyon uygulaması
Personel alımı, personel açığını kapatma ve sürekli personel eğitimi
Tüm salon ve SPA uygulamalarında hizmet desteği,
Planlı aralıklarla denetim ve raporlama sistemi,
Yeni ürün ve hizmet gelişimi,
Trend takibi,
Geliştirilmiş ve kanıtlanmış konsept
Etkin pazarlama
Düşük yatırım maliyeti
Sermayenin hızlı geri dönüşümü
Yüksek gelir
Düşük risk

PROFESYONEL UZMAN EKİP

Güzellik eğitimi alanındaki deneyimimiz sebebiyle bünyemizde donanımlı estetisyenleri barındırıyoruz ve sizlerin de profesyonel kadro oluşturmanız için elimizden geleni yapıyoruz.

İşletmeci ve yöneticilerin faydalanacağı hizmetler aşağıdaki gibidir:

İşyeri açılmadan bir ay önce, işletmeci ve yönetim kadrosuna hem sektörel hem de Essi sistemiyle ilgili eğitim verilir. Bu segmentte personel alımı, personel ilişkileri, işletme, marketing, reklam, ürün geliştirme ve fiyatlandırma, envanter yönetimi konuları verilen eğitime dahildir.

İşyeri açılımından önce; personel eğitimi, Spa yönetimi, satış, müşteri ilişkileri ve marketing gibi konularda eğitimler verilir. Böylece Essi markası güvencesiyle gireceğiniz bu sektörde profesyonelleşmek için ilk adımlarınızı atmış olursunuz.

Her yıl 200’e yakın uzman estetisyen mezun eden Essi, etkin ve doğru elamanı bulmak ve istihdam edebilmek açısından en iyi imkânı sunar. Oluşabilecek personel eksikliği/açığı durumunda profesyonel Essi uzman ekibi ile kadro tamamlama imkânı sağlanır.

DOĞRU TEÇHİZAT

Son Teknoloji Estetik Cihazlar

Essi Güzellik ve Estetik Grubu olarak kurulduğumuz andan itibaren dünya güzellik sektöründe saygın ve güvenilir teçhizat üreticileri ile Türkiye distribütörü olarak iş ortaklığı yapıyoruz. Tüm dünyadaki sektörel gelişmeleri ve yeni trendleri takip etmenin öneminin farkındayız. En etkin teçhizat yatırımı ile en doğru işi yapabilme prensibini benimsediğimiz için teçhizatlar geliştikçe biz de yenileniyoruz.

Bütün bunları göz önünde bulundurarak bütün birikimimizle franchise’larımızın yanında olmak istiyoruz. Geliştirilen konsept doğrultusunda cihaz seçimi, cihazların yerleştirilmesi, teknik servis desteğini tamamen biz üstleniyoruz. Tüm şubelerimizde Renlive ve Courtin kozmetik ürünlerini kullanıyorve franchise’larımıza bu ürünlerin satış noktası olma imkânı tanıyoruz. Şubelerimize, ürünlerin toplu alımından doğan çeşitli indirim ve promosyon olanakları yansıtılarak, doğru fiyatlandırma ve kâr marjının artımı konularında fayda sağlıyoruz.

İDARE KONTROLÜ VE DENETİM

Her biri kendi alanında uzman idareci geniş kadromuz “başarılı bir işletme” için gerekli olan kontrollü idare ortamını sağlıyor ve franchise’larımıza danışmanlık yaparken elimizi kuvvetlendiren faktörlerden biri oluyor.

Belirli aralıklarla yapılan denetlemeler ve bayi toplantılarıyla hem franchise şubelerimizle bir aile ortamı oluşturuyor, hem de kontrollü bir şekilde gelişmelerine katkıda bulunuyoruz.

Essi Güzellik ve Estetik Grubu olarak bünyemizde barındırdığımız idareci kadro ile 23 yıllık iş tecrübesiyle sizlere büyük bir know-how desteği de sağlıyoruz.

Etkin Pazarlama Desteği

Essi ailesi olarak kendi bünyemizde oluşturduğumuz profesyonel pazarlama kadrosu ile ürün ve hizmetlerin pazarlanması konusunda da sizlere destek vereceğiz.

Kullandığımız Etkin Pazarlama Yöntemleri;

Yazılı ve görsel basın-yayın organları
Web sayfası ve online pazarlama
Fuarlar ve açılış organizasyonları
Özel müşteri ve şirket ziyaretleri
Sektörel yayınlar
Anlaşmalı ajanslar
Müşteri bağlılık programı
Essi reklam havuzu

Essi Franchise Süreci
1. Tanışma-Uygunluk Analizi:

Tarafların tanışıp, franchise için ön fizibilite yapıldığı aşamadır. Franchise için öncelikle ön başvuru formu doldurulur, kazan-kazan prensibinden yola çıkılarak tarafların hedef ve kazançları incelenir. Franchise çalışması yapılıp yapılamayacağı tespit edilir.
2. Franchise Başvuru Formu doldurulur.

Franchise kabulünüz gerçekleştikten sonra; işyerinizi bulma, kiralama ve kontrat imzalama sürecinde Essi, danışmanlık yapmakla birlikte, dekorasyon, cihaz kurulumu, ürün yerleştirme vb. aşamalarda destek olur.
3. Fiziki çalışmalar bitince yönetim kadrosu ve tüm personel Essi tarafından eğitilir.

Açılış organizasyonu düzenlenir, reklam ve tanıtımlar yapılır.