TREN

Kirpik Perması

Kirpik perması, özel perma makaralarıyla kirpiklere kavis özelliğini kazandıran bir uygulamadır. Kirpiklerin üç aylık dönemde dökülme ve yenilerinin çıkması süreci olduğundan etkisi üç aya kadar sürer. Genel olarak ilk kirpik perması uygulamasında kalıcılığı 1.5 ay gibidir, sonraki uygulamalarda 3 aya kadar çıkar.

Uygulama süresi 40 ile 60 dakika arasında sürer, bu süre kirpik yapı ve uzunluklarına göre farklılık gösterir. Kimyasal maddelere alerjisi olanların mutlaka doktora danışması gerekir.

Kirpik perması nasıl uygulanır?

Kirpik perması işleminde kişinin kirpikleri, kirpik uzunluğuna göre değişebilen özel bigudilere tek tek sarılır. Sonrasında özel bir solüsyon uygulanır ve havaya temas etmeyecek şekilde bir maske uygulanarak beklenir. Tüm işlem ortalama 50 dakika sürer.

Kirpik Perması İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

  • Kirpik perması zararı veya yan etkisi var mıdır?

    Uzman kişiler tarafından yapılmaz ise belli riskleri olabilir. Çok nadir görülse de hassas ciltli kişilerde alerjik reaksiyonlara yol açabilir, ancak geçicidir.

  • Kirpik perması öncesinde ne yapmak gerekir?

    Kirpik perması uygulamasından önce göz makyajı çok iyi şekilde temizlenmeli ve kirpiklerinde herhangi bir ürün kalıntısının kalmamasına özen gösterilmelidir. Kontakt lens varsa uygulama öncesinde çıkartılmalıdır.

  • Kirpik dökülme problemim var, kirpik liftingi yaptırabilir miyim?

    Maalesef, aşırı kirpik dökülmesi problemi giderilinceye kadar önermiyoruz.