TREN

Kalıcı Epilasyon Nedir?

kalıcı epilasyon videoSon 20 yılda teknolojinin hızla gelişmesi ile epilasyon bilimsel bir gerçeklik haline gelmiştir. Hem acısız hem de etkili yöntemler sayesinde istenmeyen tüylerin kalıcı olarak azaltılması mümkün. Epilasyonun ana mantığı özel cihazlar ile kıl köklerine zarar verirken etrafındaki cilt dokusunun korunmasıdır. Bilimsel olarak patentli teknolojilere sahip yöntemlerden bir tanesi Kurutma epilasyon’dur.

Kurutma epilasyon yöntemi, cilde zarar vermeden kıl köklerini kalıcı olarak kurutarak bir daha tüy çıkmamasını sağlayan bir yöntemdir. Alma Beauty Remove cihazı ile uygulanan bu yöntemde 2 adet patentli teknoloji kullanılıyor; GlacialTM ve Super Hair RemovalTM teknolojileri. Bu patentli teknolojiler sayesinde kıl kökleri kurutularak hızlı ve etkili epilasyon etkisi gözlemlerken, cilt yüzeyi soğutularak cilde zarar verilmesi de engelleniyor.

Kullanılan yöntemin ve teknolojinin yanında epilasyon işleminde önemli olan faktörlerden birisi de alanında eğitimli ve deneyimli uzmanlarca işlemin yapılmasıdır. Eğitimli ve deneyimli uzman, kişinin cilt ve tüy analizini yaptıktan sonra epilasyon işlemi için kişiye özel parametreler kullanmalıdır.

Epilasyonun kalıcı olması için minimum 6 seans düzenli seanslara girilmesi önerilmektedir. Seanslar arasındaki zaman ilk seanslar için 30 gün, sonraki seanslarda kişinin durumuna ve bölgeye göre 60 güne kadar çıkmaktadır.