TREN

Kirpik Lifting

Kirpik liftingi özellikle son zamanlarda popülerleşen kozmetik uygulamalarından biridir. Kirpik liftingi nedir diye soracak olursanız, kirpikleri 2-3 ay kadar süreyle kalıcı bir şekilde kaldırma ve kıvırma işlemidir.

Özellikle düz kirpiklere sahip olan kadınların daha çok tercih ettiği bu kozmetik uygulama, bazı solüsyonlar ile kirpiklerde uzun süreli lifting ve kıvrıklık özellikleri kazandırır.

Kirpik liftingi nasıl uygulanır?

Kirpik liftingi uygulamasının başında kirpiklere ilk olarak silikon bir ped yapıştırılır. Sonrasında da kirpikler tek tek geri doğru taranarak yapıştırılır. Hemen ardından da bu kıvrıklığı korumak için belli solüsyonlar arka arkaya uygulanır. Bazı durumlarda bigudi de kullanılır ve bu sayede kıvrıklığın derecesi belirlenebilir.

Kirpikler yukarı yapıştırıldıktan sonra küçük çubuklarla jel bir solüsyon sürülür ve 20 dakika kadar bekletilir. Sonrasında kirpiklere başka bir solüsyon daha sürülür ve tekrar bekletilir. Son olarak da kirpiklere keratin sürülür ve kirpik liftingi uygulaması tamamlanır. Kirpik liftingi işlemi yaklaşık 1 saat sürer.

Kirpik Liftingi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

  • Kirpik liftinginin zararı veya yan etkisi var mıdır?

    Uzman kişiler tarafından yapılmaz ise belli riskleri olabilir. Çok nadir görülse de hassas ciltli kişilerde alerjik reaksiyonlara yol açabilir, ancak geçicidir.

  • Kirpik liftingi öncesinde ne yapmak gerekir?

    Kirpik lifting uygulamasından önce göz makyajı çok iyi şekilde temizlenmeli ve kirpiklerinde herhangi bir ürün kalıntısının kalmamasına özen gösterilmelidir. Kontakt lens varsa uygulama öncesinde çıkartılmalıdır.

  • Kirpik dökülme problemim var, kirpik liftingi yaptırabilir miyim?

    Maalesef, aşırı kirpik dökülmesi problemi giderilinceye kadar önermiyoruz.