TREN

El Ayak Bakımı

Eller ve ayaklar bakımlılığın göstergelerinden bir tanesidir. Doğru yerde ve doğru şekilde steril edilen aletlerle yapılması gereken el ve ayak bakımları yanlış uygulandığı takdirde birçok hastalığa davetiye çıkarır.

Hem kadın hem erkeklerin düzenli olarak yaptırması gereken el ve ayak bakımı sağlık açısından büyük önem taşır. Kan dolaşımını hızlandırarak harekete geçmesini sağlayan ayak bakımı, aynı zamanda vücudu da rahatlatır. Vücudun rahatlamasıyla gece uykularında dahi iyileşme görülür.

Düzenli yaptırılan el ve ayak bakımlarıyla birlikte tırnak dibindeki et ve sertleşen bölgelerin daha az çıktığı görülür.

Kuru Manikür ve Pedikür Uygulaması

El ve ayak bakımının bir çeşidi sayılan kuru manikür ve pedikür son zamanlarda normal manikür pediküre göre daha sağlıklı olduğu için popüler hale gelmiştir.

Kuru manikür pedikür nasıl uygulanır?

 • 1. Adım
  1

  1. Adım

  Ojeler çıkartılır ve törpü ile tırnaklara şekil verilir.

 • 2. Adım
  2

  2. Adım

  Keratinli manikür eldivenleri/pedikür çorabı giyilir. Parmak uçlarına ve el ve ayaklara masaj uygulanır. 10-15 dakika beklenir.

 • 3. Adım
  3

  3. Adım

  Eldivenin/çorabın uçlarını sırasıyla delinir. Portakal çubuğu yardımıyla tırnak uçları itilir ve fazlalık deri et pensi ile alınır.

 • 4. Adım
  4

  4. Adım

  Eldiven ve çorap çıkarıldıktan sonra kalan keratin kollara ve topuklarınıza sürülür. Masaj yaparak uygulama tamamlanır.