TREN

Nano Kıl Tekniği ile Kaş Kontürü

Nano Kıl Tekniği İle Kalıcı Makyaj Uygulaması Öncesinde

Ücretsiz görüşme gerçekleştirilir. Bu görüşmede kişinin beklentileri ve bunların uygulanıp uygulanamayacağı konuşulur ve kalıcı makyaj aşaması için karar verilir.

Nano Kıl Tekniği İle Kalıcı Makyaj Uygulaması Sırasında

Hazırlık: Kalıcı makyaj işlemi yapılmadan hemen önce ön hazırlık yapılır. Kaş tasarımı ile başlanır. Kaşlar alınır ve silinebilir kalemle tasarım yapılır. Aynı anda kullanılacak renge karar verilir ve pigment hazırlanır.

Kalıcı makyaj işlemi: Yapılan tasarıma uygun şekilde seçilen pigment ile kalıcı makyaj uygulaması başlar. Nano kıl tekniği ile yapılan uygulamada daha doğal ve derin görünümler elde edilir. Kalıcı makyaj işlemi tamamlandıktan sonra, uygulama alanına özel bir krem sürülür.

Kalıcı Makyaj Uygulaması Sonrasında

Kalıcı makyajdan sonraki 2 gün boyunca uygulama alanına su değmemesi gerekir. Havuz, sauna, hamam gibi aktivitelerden de kaçınılmalı. Buna ek olarak güneşten çok iyi korunmalıdır ve uygulama alanı sürekli nemlendirilmelidir. Kalıcı makyajın kalıcılığı uygulanan kişinin metabolizmasına, yaşadığı iklime ve diğer birçok etkene göre değişir, 6 ay ile 2 yıl arasında kalıcıdır.

Nano Kıl Tekniği İle Kaş Kontürü

Nanobrow veya diğer adıyla “nano kıl tekniği” ile kaş kontürü uygulamasında özel iğne kartuşları kullanılır. Bu kartuşların isimleri Nano-1 ve Nano-2’dir. Nano-1 0.20 mm çapındadır, Nano-2 0.18 mm kalınlığındadır. Bu incelikleri sayesinde çok ince ve doğal kaş çizimi yapılabilir. İnceliklerinin yanında üretildikleri materyalin sertliği de kıl tekniği ile kaş uygulamasını (Nanobrow) farklılaştıran nokta ise cihaza bağlı iğnelerin kalınlığıdır. Tavsiye edilen iğne kalınlığı 0.20 milimetre ya da 0.18 milimetredir. Nano iğneler olarak da bilinen bu iğnelerin sertliği de doğal ve harika kaş çizimi için önemlidir.

Aşama Aşama Nano Kıl Tekniği İle Kaş Kontürü

 • 1. Adım
  1

  1. Adım

  Nano kıl tekniği ile kaş yapımında öncelikle ölçüm yapılarak yüze uygun kaş tasarımı yapılır.

 • 2. Adım
  2

  2. Adım

  Şablon çizildikten sonra kişinin ten rengi ve saç rengine uygun renk seçilir. Bu renk, çeşitli boyaların karışımı ile hazırlanabilir.

 • 3. Adım
  3

  3. Adım

  Renk seçildikten sonra kişiye uygun iğne kartuşu seçilir. Bu iğnelerin özelliği sadece nano kıl tekniği (nanobrow) işlemi için tasarlanmalıdır.

 • 4. Adım
  4

  4. Adım

  Uygulama yapıldıktan sonra uzmanın tavsiyeleri ile kaşlar iyileşme evresine geçer. İyileşme evresi 1 hafta sürer.

Kıl Tekniği İle Kaş Yapımı Kalıcılığı

Kıl tekniği ile kaş yapımı yani nanobrow uygulamasının kalıcılığı kişiden kişiye farklılık gösterir. Ayrıca kullanılan boya çok önemli bir etkendir. Ama ortalama 1-2 yıl kalıcı olduğunu söyleyebiliriz. Boyanın oturması ve cildin boyaya alışması için “rötuş” seansları uygulanabilir.

PUDRALAMA (GÖLGELEME) UYGULAMASI

Nano kıl tekniğine ek olarak kullanılabilecek ve estetik görünümü geliştirecek bir yöntem de pudralama yöntemidir. İnce ve seyrek kaşlar için kullanılan bu yöntemde doğal bir kaş görünümü elde etmek mümkündür. Gölgeleme tekniği olarak da bilinen pudralama tekniği yoğun iğneleme yöntemi ile yapılır ve dolgu tekniğine benzer. Genellikle kaşlarında keskin olmayan hatları tercih eden kişilere daha uygun bir yöntemdir. Genel olarak tek başına çok fazla uygulanmaz, nano kıl tekniği ile kombine olarak kullanılır ve çok daha doğal ve estetik bir görünüm elde edilir.

Kalıcı Makyaj İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

 • Kıl tekniği ile nano kıl tekniği farkı nedir?

  Nano kıl tekniği patentli ve özel bir uygulamadır ve sadece Amiea markasını kullanan uzmanlarca uygulanır.

 • Dövme ve kalıcı makyaj farkı nedir?

  Kalıcı makyaj ve dövme arasındaki ana fark kalıcılığıdır. Kalıcı makyaj derinin dermis tabakasına uygulanırken, dövme çok daha derine uygulanır.

 • Çok ucuza kalıcı makyaj yapanlar da var, güvenilebilir mi?

  Maalesef ucuza kalıcı makyaj uygulaması tavsiye edemeyiz çünkü kalıcı makyaj uygulamasında kullanılan boya ve cihaz sağlığınız için önemlidir. Sağlığın yanında estetik olarak da risklidir.

 • Kıl tekniği nedir?

  Kıl tekniği, kalıcı makyaj cihazına ince iğne takılarak gerçeğe yakın kaş çizimine verilen isimdir.

 • Kalıcı makyaj ile hastalık geçme riski var mıdır?

  Maalesef kaliteli cihaz ve iğne kartuşu kullanılmaması durumunda böyle bir ihtimal vardır. Ancak Essi’de sunulan kalıcı makyaj uygulamalarında Amiea marka cihaz ve sarf malzeme ile çalışıldığı ve patentli zar teknolojisi olduğu için böyle bir risk yoktur.

 • Kalıcı makyaj fiyatı nedir? Neye göre belirlenir?

  Kalıcı makyaj fiyatı bölgeye göre belirlenir, kaş için, eyeliner için, dudak için farklı fiyatlar belirlenmiştir. Kaş kontüründe hangi tekniğin kullanılacağından bağımsız standart fiyat politikası uygulanmaktadır.