TREN

Akne Giderme Bakımları

Akne problemi olan ciltler normal ciltlerden daha hassastır bu nedenle özel bakım türleri ve akne giderici uygulamalar tercih edilmelidir. Akneli ciltlere özel olarak uygulanan “anti-akne yoğun cilt bakımı” ve “akıllı cilt bakımı” yöntemleri ile akne sorununu çözmek mümkündür. Bu bakımların yanında “Rejuve ışın terapisi” ile de akne problemini çözmek mümkündür.

Akne problemini kontrol altına alma amaçlı hizmet verilen akne giderici bakımlarda genel olarak pH dengeleyici ürünler veya AHA (alfa hidroksil asit) kullanılır. Özellikle “Akıllı Cilt Bakımı” uygulamasında yoğun konsantrasyonlu AHA uygulaması sayesinde akne gidermede ilk seanstan itibaren etki görülmektedir.

Akne giderici cilt bakımında kullanılan kozmetik ürünler akneli cilde özel olarak tasarlanmıştır ve cildi temizleyerek, arındırır. Gözenekleri sıkılaştırırken cilde daha mat bir görüntü verir. Düzenli olarak bu cilt bakımını yaptıran kişilerde aknelerin azaldığı ve yeni akne oluşumunun engellendiği görülmektedir.

Akne gidermede kullanılan diğer bir metot da Dye-PL Rejuve ışın terapisidir. Bu yöntemde ciltte akne iltihabına neden olan bakteriyi hedef alan ışınlar gönderilir ve akneyi oluşturan bu yapı kurutulur.

Bir Bakışta Akne Giderme

 • Kullanılan Yöntemler

  Kullanılan Yöntemler

  Anti-akne yoğun cilt bakımı, akıllı cilt bakımı, rejuve ışın terapi

 • Seans Süresi

  Seans Süresi

  30-60 dk

 • İşe Dönüş Süresi

  İşe Dönüş Süresi

  Hemen

 • Sonuçlar

  Sonuçlar

  Düzenli uygulama yaptırıldığı taktirde görülür

 • Destek

  Destek

  Uygun dermo kozmetik ürünler

 • Seanslar Arası Süre

  Seanslar Arası Süre

  Kullanılan yönteme göre değişir

Akne Giderme İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

 • Ergenlik dönemindeki sivilce ve akneler için çözüm var mı?

  Ergenlik döneminde çıkan sivilcelerin çıkmasını engellemek mümkün değildir, çünkü bu süreç hormonal ve genetik bir normdur. Ancak bu dönemde düzenli anti-akne bakımı yaptıran kişilerdeki aknelerin giderildiği ve yeni akne oluşumunun da azaldığı söylenebilir.

 • Akneye kesin çözüm var mı?

  Akne giderme ile ilgili kesin olarak %100 geçiriyor gibi söylemler doğru değildir. Tüm uygulamalar kişiseldir ve kişiye göre değişir.

 • Cilt Bakımı yaptırdım aknelerim arttı, bu normal mi?

  Bu konuda stres, beslenme, hormonel faktörler de büyük etkenlerdir, ancak cilt bakımı sonrası aknelerin artması beklenmez. Uzman kişilerce ve cildinizin tipine uygun, doğru ürünlerinde yapılan cilt bakımları sonrasında tam aksine aknelerin azalması gereklidir.