TREN

Cilt Bakımı Çeşitleri

CİLT TİPLERİNE ÖZEL CİLT BAKIMLARI

Hassas ve Kuru Ciltlere Özel Bakım

Hassas ve kuru ciltlerin nemlendirilmesi ve dengesinin sağlanması için uygulanan bu cilt bakımı cilt kalitesini arttırır, cildi pürüzsüzleştirir ve dengeler. Kullanılan hyalüronik asit içerikli dermo kozmetikler sayesinde cildinizde kolajen sentezini de arttırarak yeniler.

Yağlı Ciltlere Özel Yoğun Cilt Bakımı

Cildi arındırarak akne oluşmasını da engelleyen bu cilt bakımı, cildin yağ dengesini sağlar ve ciltteki yağlılık görünümünü alarak daha mat bir görüntüye kavuşturur. Yağlı ve akneye yatkın ciltlerde uygulanan bu cilt bakımı aynı zamanda gözenekleri sıkılaştırır.

Karma Ciltlere Özel Yoğun Cilt Bakımı

Karma ciltler bakımı en zor olan cilt tipidir. Çünkü yüzde T bölgesi yağlı iken yanaklar kurudur. Bu nedenle bu cilt bakımında bu bölgelere özel ürünler kullanılır. Bu cilt bakımını düzenli olarak yaptıran kişilerde cilt tonunun dengelendiği, daha sağlıklı ve eşit bir cilde kavuştukları görülür.

Akneye Yatkın Ciltlere Özel Bakım

Büyük bir problemi olmasa da stres ve düzensiz beslenmeden kaynaklanan akne sorunlarına çözüm olan bu bakımda cilt derinlemesine temizlenir ve cildin pH dengesi sağlanır. Gözenekler sıkılaştırılarak bakımdan sonra hem ferah ve canlı bir cilt görülürken akne oluşması da engellenmiş olur.

Nemlendirici Cilt Bakımı

Hyalüronik asit içerikli jel, serum ve kremlerin kullanıldığı bu bakım, cildin ışıltısını yeniden kazanmasına yardımcı olur. Cildi dengeler, ciddi şekilde nemlendirir ve besler. Öncesinde yapılan derin temizlik sayesinde de cilt bakımı sonrası çok ferah bir his gözlemlenir.

Ton Açıcı ve Beyazlatıcı Bakım

Cilt tonu açıcı ve beyazlatıcı etkisi olan özel bir bakımdır. Özellikle ciltte oluşan koyu renk değişimlerinin düzeltilmesine yardımcı olur ve aynı zamanda genel olarak ciltte total bir beyazlama sağlar. Cilt tonu dengelendiği ve gözenekler de sıkılaştığı için cildin ışıltısı artar.

Kırışık Önleyici Bakım

Uzmanlara göre 30’lu yaşların başından itibaren yaşlanmanın etkileri cildimizde görülmeye başlar. Henüz bir kırışıklığı olmayanlar dahi düzenli olarak “kırışıklık önleyici bakımı” yaptırmalıdır. Argan ve hyalüronik asit içerikli ürünler sayesinde zamanın olumsuz etkilerinden uzaklaştıran, gençleştirici anti-aging özellikli bir bakımıdır. Yaşlanmayı engelleyici bu bakımın diğer bir özelliği de uygulandıktan sonra cildi nemlendirerek sağlıklı ve ışıltılı bir görünüm vermesidir.

Mandelik Asit ile Peeling Uygulaması

Hava kirliliği, stres, sağlıksız beslenme gibi modern çağın hayatımıza kattığı bazı olumsuzluklar cildimizi çok etkiliyor. Bu gibi olumsuz koşullar sebebiyle cildimiz daha çabuk yıpranıyor, yaşlanıyor ve parlaklığını yitiriyor. Ancak gelişen teknoloji bu soruna da çözüm getiriyor. Doğal mandelik asit bakımları ile tüm ölü derinin soyup yeni deri oluşumunun hızlandırarak cilt kalitesini artıyor.

Güneş lekeleri, çiller ve diğer cilt lekelerinin bakımında da kullanılan bu yöntem, cilt üzerinde daha doğal ve iyi sonuçlar veriyor.

Cilt Bakımıyla İlgili Sıkça Sorulan Sorular

 • Çok ucuza cilt bakım yapan yerler var, güvenilebilir mi?

  İyi bir cilt bakımı hem güzellik uzmanının hem de kullanılan kozmetik ürünlerin kalitesi ile doğru orantılıdır. Aktif maddesi kaliteli ve fazla olan profesyonel (güzellik salonu ve kliniklerin kullanımı için üretilmiş) dermo kozmetikler kullanıldığı takdirde cilt bakımının çok ucuz olması beklenmemelidir. Cildimiz en büyük ve en çok görünen organımızdır, bu yüzden cildimizi emanet ederken gideceğimiz güzellik salonu veya kliniği ararken öncesinde iyi araştırma yapmamız gerekir.

 • Siyah noktalarım çok fazla ama yüzümün sıkılmasını istemiyorum, böyle bir cilt bakımı var mı?

  Evet tabi ki, akıllı cilt bakımı, el değmeden yapılan ve siyah noktalarınızdan kurtulabileceğiniz bir bakım.

 • Ergenlik dönemindeki sivilce ve akneler için çözüm var mı?

  Ergenlik döneminde çıkan sivilcelerin çıkmasını engellemek mümkün değildir, çünkü bu süreç hormonal ve genetik bir normdur. Ancak bu dönemde düzenli anti-akne bakımı yaptıran kişilerdeki aknelerin giderildiği ve yeni akne oluşumunun da azaldığı söylenebilir.

 • Akneye kesin çözüm var mı?

  Akne giderme ile ilgili kesin olarak %100 geçiriyor gibi söylemler doğru değildir. Tüm uygulamalar kişiseldir ve kişiye göre değişir.

 • Cilt Bakımı yaptırdım aknelerim arttı, bu normal mi?

  Bu konuda stres, beslenme, hormonel faktörler de büyük etkenlerdir, ancak cilt bakımı sonrası aknelerin artması beklenmez. Uzman kişilerce ve cildinizin tipine uygun, doğru ürünlerinde yapılan cilt bakımları sonrasında tam aksine aknelerin azalması gereklidir.