TREN

Adım Adım Epilasyon

İlk görüşme ve Epilasyon Öncesi

Epilasyon yaptırmaya karar veren bir kişi, bu hizmeti veren güvenilir kurumları araştırdıktan sonra ilk görüşme randevusunu alıp ücretsiz olarak süreçle ilgili bilgi alır, aynı zamanda epilasyona uygunluğu ile ilgili de uzman görüşünü almış olur.

Seans randevusu alındığında, seans öncesindeki gün epilasyon uygulanacak alanlardaki tüyler jilet veya tıraş makinası ile tüy uzunluğu 5 mm’den kısa olacak şekilde tıraşlanır.

Epilasyon İşlemi Sırasında

Işın iletimini güçlendiren jel vücuda değdiğinde soğuk bir his verir. Epilasyon sırasında ise genel olarak hissedilen şey kıl köklerindeki ısınmadan kaynaklı olan sıcaklıktır.

Hissedilen sıcaklık bazı kişilerde çok hafif bir acı olarak hissedilirken, bazılarında daha fazla hissedilebilir. Epilasyonun uygulandığı bölgenin tüy yoğunluğu kurutulan kıl kökleri arttığı için sıcaklık hissi de artar. Kurutma epilasyon yöntemi GlacialTM teknolojisi sayesinde diğer yöntemlere göre daha acısızdır.

Epilasyon İşlemi Sonrasında

Epilasyon uygulanan bölgede kızarıklıklar görülebilir ancak genelde 24 saat içerisinde geçerler. Epilasyon yaptıran kişilerin epilasyon sonrası krem ve güneş koruyucu kullanmaları ciltleri için çok önemlidir.

Epilasyon sonrasındaki ilk 24 saatte sıcak su ve direk güneş ışığından kaçınılmalıdır.

Epilasyon yapılan bölgedeki tüyler 1-3 hafta arasında dökülür.