TRENDE

Stria Stop Çatlak Giderme Bakımı

Stria Stop Çatlak Giderme Bakımı

Stria Stop yöntemi vücutta oluşan çatlak izlerini 3 seansta %90’a kadar azaltan bir vücut bakımıdır. Çatlak izlerinin görünümünün azaltılmasında rol oynayan bu vücut bakımı, ortomoleküler yaklaşımı, ritmik vakum basınç yöntemini ve ultrason teknolojisini birlikte kullanarak bir seansta bile çatlak izlerinde %80’e kadar azaltma vaat eden etkili bir uygulamadır.

İğnesiz ve ameliyatsız olarak çatlak izlerinin giderilmesini sağlaya Stria Stop yönteminde uygulamadan sonra ev kullanım ürünleri kullanılarak en iyi etkiyi almak hedeflenir.

Hem beyaz, hem kırmızı renkteki çatlak izlerinde etkili olan bu vücut bakımı, ergenlikte gerçekleşen büyüme ataklarında oluşan çatlaklar, gebelik sonrasında oluşan çatlak izleri, hızlı kilo alma ve vermeden sonra oluşan çatlaklar için en etkili çatlak giderme uygulaması olarak kabul edilir.

Uygulamadan elde edilen sonuç kişinin yaşı, uygulama alanı, çatlakların bulunduğu evreye göre değişir. İşlem süresi alan büyüklüğüne göre 40-60 dakika arasında sürer ve seans aralıkları 10-14 günde bir olmak üzere minimum 3 seans önerilmektedir.

Stria Stop yöntemi ile çatlak izlerinin görünürlüğü kalıcı olarak azaltır. Uygulama sonrasında hızlı kilo alıp verme, doğum vb. durumlarda çatlaklar tekrar oluşabileceği de not edilmelidir.

Her ne kadar basit ve zararsız bir uygulama olsa da Stria Stop yöntemi hamile ve emziren kişilerde uygulanmamaktadır.

Stria Stop Çatlak Giderme Yöntemi Türkiye’de Essi’de!

Sağlık Bakanlığı onaylı dermozkozmetik ürünlerin kullanıldığı bu yöntem Türkiye’de ilk defa Essi Güzellik ve Estetik ayrıcalığıyla hizmete sunulmaktadır. Ayrıca, Essi Akademi şubeleri Stria Stop yönteminin lisanslı eğitim merkezleridir. Stria Stop yöntemi ile ilgili detaylı bilgi www.striastop.com adresinden ulaşılabilir.

Stria Stop Yöntemi Çatlakları Nasıl Azaltır?

Uygulama detayı; içerdikleri etken maddeler sayesinde deri çatlaklarını azaltmayı sağlayan özel kabin ürünlerinin akustik osilasyon (ultrason) teknolojisi ile deri altına maksimum nüfuz edilmesi ile başlar. Sonrasında çatlak izlerinin olduğu bölgede kan dolaşımını arttıran, kontrollü bir hasar yaratarak hücre yenilenmesini sağlayan ritmik vakum uygulaması yapılır. İşlem sonrasında çatlakların kırmızı renge büründüğü gözlemlenir ve bu görüntü 5-10 gün arasında normale döner.

Çatlaklar neden oluşur, çatlak çeşitleri ve çatlak tedavisi mümkün mü?

Çatlak izleri, cilt hızlı bir şekilde gerildiğinde veya küçüldüğünde gelişen bir yara izi türüdür. Ani değişim, cildimizi destekleyen kolajen ve elastinin yırtılmasına neden olur. Bu yapıların kendilerini yenileyemediği durumlar çatlak izlerini oluşturur.

Çatlak izleri aşağıdaki durumlarda oluşur, çatlakların oluşumunda genetik yatkınlık da büyük rol oynayabilir.

- Ergenlikte gerçekleşen büyüme atakları,

- Gebelik,

- Hızlı kilo alma ve verme,

- Hormon bozukluğu,

- Hızlı kas büyümesi.

Çatlaklar kısaca dermis tabakasında oluşan ince yırtıklar olarak tanımlanabilir. Yeni oluşmuş çatlaklar kırmızı renktedir ve zamanla solup beyaz tonları bir hal alır. Çatlakları hangi seviyede oldukları izlerinin iyileştirilmesi açısında önemlidir. Genç çatlaklara ne kadar erken müdahale edilirse çatlak tedavisi başarısı o kadar artar.